آمادگی دانشگاه رازی برای انجام پژوهش‌های پتروشیمی‌

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۰۶:۵۳ کد : ۱۰۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۶
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکترمحمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رییس دانشگاه رازی در جلسه ای که با رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی  کشور و با حضور دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری، وزارت علوم،...
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکترمحمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رییس دانشگاه رازی در جلسه ای که با رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی  کشور و با حضور دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه 23 دی ماه 1394در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، گفت: احداث دانشکده‌های شیمی و نفت و پتروشیمی در دانشگاه رازی دو پروژه اصلی این دانشگاه است و از آمادگی دانشگاه رازی برای همکاری در زمینه پژوهش‌های پتروشیمی با پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی خبر داد.
 دکتر اعلمی آل آقا، تصریح کرد: دانشکده شیمی در فضایی به مساحت 6 هزار مترمربع و دانشکده نفت و پتروشیمی با هزینه وزارت نفت در مساحت 5 هزار مترمربع در دانشگاه رازی در حال احداث است.
رییس دانشگاه رازی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود 50 تن از اعضای هیات علمی دانشگاه که از چهره‌های شاخص کشور هستند، این دانشگاه آمادگی خود را برای همکاری با پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی اعلام می‌کند.
 دکتر اعلمی‌آل‌آقا، با انتقاد از عدم حضور مسئولان صنعت پتروشیمی در جلسه فوق، بیان داشت: این موضوع نشان دهنده ضعف در تعاملات بین دانشگاه و صنعت است که امیدواریم با ایجاد شعبه این پژوهشگاه تا حدودی این ارتباط برقرار شود.