ارتباط صنعت و دانشگاه در استان بوشهر افزایش می‌یابد

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۶ کد : ۱۰۴۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۶۷
بوشهر - رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه در استان، گفت: ارتباط مناسبی بین صنعت و دانشگاه برقرار نیست. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید مصلح صبح سه‌شنبه در ...
بوشهر - رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه در استان، گفت: ارتباط مناسبی بین صنعت و دانشگاه برقرار نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید مصلح صبح سه‌شنبه در نشست صنعت و دانشگاه در بوشهر اظهار داشت: توسعه ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاثیر خود را در سطح جامعه خواخد گذاشت و نیاز است که ارتباط بیشتری بین این دو بخش بسیار مهم برقرار شود.
وی با بیان اینکه وضعیت مطلوبی را در حال حاضر در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه شاهد نیستیم، افزود: انتخاب پایان‌نامه‌های دانشگاهی با موضوع صنعت می‌تواند نقش مهمی در ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه داشته باشد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر به ظرفیت‌های بالای این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به توانمندی‌های بالای این دانشگاه، پروژه‌های بزرگی به دانشگاه واگذار شده است و شاهد اجرای موفقیت‌آمیز آنها هستیم.
وی با اشاره به جایگاه مناسب دانشگاه خلیج فارس در حوزه‌های مهندسی شیمی و گاز، کشتی‌سازی و . . . اضافه کرد: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حوزه‌های صنعتی دارای ظرفیت بالایی است و می‌تواند زمینه ارتباط موثر دانشگاه و صنعت را فراهم کند.
مصلح تصریح کرد: اجرای هر پروژه از سوی دانشگاه برای واحدهای صنعتی باید دارای سودآوری اقتصادی باشد و در صورتی که ثروتی تولید نشود، دانشگاه نیز تمایلی به اجرای آن پروژه نخواهد داشت.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه کرد: ایجاد ارتباط بهتر و بیشتر بین صنعت و دانشگاه را به صورت جدی دنبال می‌کنیم و این دانشگاه برای توسعه ارتباط با صنعت آماده است.