رییس دانشگاه رازی: پژوهش یکی از راه های توسعه کشور است

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۲ کد : ۱۱۸۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۵
دکتر ابراهیم اعلمی آل آقا عصر چهارشنبه(پنجم آبان ماه) در جلسه ستاد استانی پژوهش و فناوری که با حضور دکتر جلال بختیاری دبیر هفته پژوهش و فناوری و معاونین پژوهشی دانشگاه ها و سازمان ها و دستگاه های اجرا...
رییس دانشگاه رازی: پژوهش یکی از راه های توسعه کشور است
دکتر ابراهیم اعلمی آل آقا عصر چهارشنبه(پنجم آبان ماه) در جلسه ستاد استانی پژوهش و فناوری که با حضور دکتر جلال بختیاری دبیر هفته پژوهش و فناوری و معاونین پژوهشی دانشگاه ها و سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: استانداری و مدیریت ارشد استان می‌توانند مسیر مناسبی را برای پژوهش و فناوری ایجاد کنند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین راه های توسعه کشور پژوهش و فناوری است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
رییس دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه هفته پژوهش و فناوری در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد، عنوان کرد: برگزاری برنامه های هفته پژوهش و فناوری در استان کرمانشاه می تواند زمینه را برای ترویج امر پژوهش فراهم کند.
دکتر اعلمی آل آقا گفت: به دنبال آن هستیم که با کمک تمامی دستگاه های استان زمینه را برای توسعه بحث پژوهش در کرمانشاه فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: مشکلاتی پیش روی موضوع پژوهش در استان کرمانشاه وجود دارد که امیدواریم این مشکلات برطرف شوند.
رییس دانشگاه رازی اظهار داشت: برای توسعه پژوهش و فناوری باید به شرکت های دانش بنیان توجه ویژه ای داشته باشیم.
دکتر اعلمی آل اقا از دانشگاه به عنوان یک مرکز پژوهش و فناوری نام برد و گفت: پژوهش و فناوری یکی از وظایف ذاتی دانشگاه ها است که اگر مورد حمایت قرار گیرد می تواند موثر باشد.
وی ادامه داد: باید دانشجویان و اساتید دانشگاه را به سمت پژوهش و فناوری هدایت کنیم.
رییس دانشگاه رازی تاکید کرد که این دانشگاه آمادگی خود را برای حمایت از برنامه های آموزشی اعلام کرده است و در این زمینه گام بر خواهد داشت.
برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش اواخر آذر ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.