بیانیه اولین سمینار استقرار نظام HSE در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی صادر شد

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۶ کد : ۱۳۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۲
روسای آزمایشگاه های علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور در بیانیه پایانی  اولین سمینار استقرار نظام  ایمنی ،سلامت و محیط زیست HSEدر آزمایشگاه های علمی  که با حضور معاون پژوهش و فناور...
 بیانیه اولین سمینار استقرار نظام HSE در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی صادر شد
روسای آزمایشگاه های علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور در بیانیه پایانی  اولین سمینار استقرار نظام  ایمنی ،سلامت و محیط زیست HSEدر آزمایشگاه های علمی  که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  امروز مورخ 10شهریورماه در سالن همایش های پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد ، بر اهتمام تمام مراکز دانشگاهی برای استقرار این نظام تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این بیانیه آمده است: استقرار نظام HSE در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری یکی از برنامه های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و ضروری است تمام مراکز نسبت به اجرای دستورالعمل صادره از طرف معاون پژوهش و فناوری وزارت متبوع اقدام لازم  را انجام دهند.
در ادامه این بیانیه، روسای آزمایشگاه های علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور بر ضرورت اخذ استاندارد  ایزو 17025 و سایر  استاندارها تاکید کردند.
در این بیانیه  آمده است : یکی از شاخص های مهم و اثر گذار در توزیع اعتبارات شبکه شاعا، استقرار نظام HSE در آزمایشگاه ها و  کارگاه های مراکز پژوهشی و فناوری است  بنا براین لازم است دانشگاه ها، مراکزپژوهشی برای اجرای آن نهایت سعی و تلاش  خود را به کار گیرند.
 حاضران در نشست اولین سمینار استقرار نظام HSE در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، بر ضرورت حمایت  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جهت تامین اعتبارات مورد نیاز برای استقرار نظام HSE در آزمایشگاه های دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری  تاکید کرده اند.
در بند پایانی بیانیه اولین سمینار استقرار نظام  ایمنی ،سلامت و محیط زیست HSE در آزمایشگاه های علمی  ضمن  اشاره به ایجاد دوره های درسی HSE در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری  بر استفاده از توان بخش خصوصی در جهت ارتقای نظام HSE  تاکید کردند.