پیام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز آزمایشگاه

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۶ کد : ۱۳۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۴
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز آزمایشگاه  پیامی صادرکرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکترفرهادی بدین شرح است:با سلام و درود بر شما عزیزان حاضر دربرنام...
 پیام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز آزمایشگاه
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز آزمایشگاه  پیامی صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکترفرهادی بدین شرح است:
با سلام و درود بر شما عزیزان حاضر دربرنامه گرامیداشت روز آزمایشگاه، سال نو و فرارسیدن زادروز حکیم آزمایش گر، پژوهنده، پزشک نابغه و دانشمند فرزانه، سیداسماعیل جرجانی را که از او به نام پدر علوم آزمایشگاهی یاد می شود، به همه دانشجویان، استادان، پژوهشگران و همکاران محترم دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری بویژه رؤسای محترم، کارشناسان و کارکنان معزز آزمایشگاه ها تبریک عرض می نمایم.
درجهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است و رسیدن به این جایگاه رفیع، نیاز به نیروی انسانی کارآمد و داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و به روز می باشد. بنابراین بدون داشتن این امکانات دست یافتن به توسعه و پیشرفت های علمی غیرممکن است. خداوند را شاکرم که کشور عزیزمان علیرغم محدودیت های بین المللی از پیشرفت های قابل توجهی درسطح جهانی برخوردار است، به طوری که کسب رتبه اول تولید مقالات علمی در منطقه و رتبه شانزدهم در جهان، حاصل تلاش دانشمندان ایرانی است که با امکانات اندک آزمایشگاهی و با همت عالی کارشناسان و کارکنان خدوم آزمایشگاه ها در تولید علم نقش مهم و برجسته ای را ایفا نموده اند.
اینجانب اعتقاد دارم آزمایشگاهیان کشور اعم از اعضای هیئت علمی، کارکنان فنی، اداری و خدماتی همواره پشتیبان نظام علمی کشور بوده اند، نقش ممتاز و برجسته آنان در توسعه علمی کشور برهیچکس پوشیده نیست که باوجود انواع خطرات محیطی و آلودگی ها، زندگی خود را در معرض خطر قرار داده و با امکانات محدود، بی توقع، صادقانه و فداکارانه به نظام علمی کشور خدمت می نمایند.
این خدمات صادقانه شما در پیشگاه پروردگار متعال جایگاه ویژه ای دارد و شایسته است رؤسای محترم دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری سراسر کشور نیز درجهت ارتقای توانمندی و شرایط کاری در آزمایشگاه ها تلاش ویژه داشته باشند.
30 فروردین 95 روز آزمایشگاه، برای مجموعه وزارت علوم فرصتی را فراهم ساخته تا به پاس تجلیل از فعالیت های قشر تلاش گر و مسئولیت پذیر آزمایشگاهی، اولین مراسم بزرگداشت این روز را برگزار نماییم. انتظار می رود مراسم بزرگداشت روز آزمایشگاه در همه دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری همه ساله برگزار شود تا بدین وسیله از تمامی فعالان این حوزه درعرصه آموزش عالی کشور قدردانی شود.
درخاتمه، مجددا ً تأکید می شود، رؤسای محترم دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری موضوع پایش سلامت و حفظ ایمنی دانشجویان و کارشناسان و همه افرادی را که در آزمایشگاه ها فعالیت دارند، در اولویت اول برنامه ها قراردهند.