معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری : در بحث اقتصاد مقاومتی ، توسعه علم و دانش بسیار مهم است

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۴ کد : ۱۴۳۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در اجلاس شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها ، مراکز پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری منطقه 2 کشور که چهارشنبه ...
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در اجلاس شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها ، مراکز پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری منطقه 2 کشور که چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه در سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد ، گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی ، توسعه علم و دانش بسیار مهم است.
دکتر وحید احمدی افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حرکت در راستای رفع نیازهای جامعه می توانند نقش تأثیرگذار خوبی در رونق اقتصادی جامعه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: نگرش دولت جمهوری اسلامی ایران و وزرت علوم ، تحقیقات و فناوری این است که پژوهش ، علم و فناوری به نحو شایسته در جامعه مورد توجه قرار گیرد .
وی اعلام کرد: در دانشگاهها به تغییر ساختار ،وجود افراد توانمند ، ایجاد زیرساخت ، ایجاد شبکه داخلی و خارجی ارتباط با سایر دانشگاهها و... نیاز است که مدیران دانشگاهی در این راستا به تغییر نگرش بپردازند .
دکتر احمدی اذعان کرد: ارتباط بین پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد ، ایجاد فضای شور و نشاط و ایجاد روحیه نوآوری را باید در دانشگاه با جدیت مورد پیگیری قرار دهیم .
این مقام مسئول وزارتخانه در پایان تأکید کرد: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ، فقط بر موضوع تحصیلات تکمیلی متمرکز نشوند و به دنبال فعالیتهای نوآوری نیز باشند .