معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کرد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۴۴۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۰
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  با آیت الله سید کاظم  نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گف...
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  با آیت الله سید کاظم  نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر احمدی درابتدای این دیدار به تشریح اهداف برگزاری شورای سیاستگذاری معاونان پژوهشی دانشگاه های منطقه دو کشور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان پرداخت و اخذ تصمیمات در حوزه پژوهش و فناوری منطقه را متناسب با امکانات و مشکلات منطقه از مهم ترین اهداف این نشست اعلام کرد.
وی ضمن اشاره به دیدار خود با استاندار گلستان و نظر مساعد وی به حمایت از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این استان گفت :حمایت های نماینده ولی فقیه در استان گلستان قطعا موجب دلگرمی مسئولان دانشگاهی و اجرایی استان ، افزایش همگرایی و شتاب بیشتر توسعه آموزش  پژوهش و فناوری در این استان خواهد بود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  در این دیدار  در تشریح برنامه های کلان وزارت علوم اظهار داشت: تحول دانشگاه ها از وضع موجود به سوی دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین از مهم ترین اهداف وزارت علوم است تا دانشگاه ها این قابلیت را پیدا کنند که دانشجویان با توانایی اشتغال آفرینی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند .
وی حل نیازهای جامعه و تقویت ارتباط  دانشگاه ها با بخش صنعت، کشاورزی و حوزه اجرایی را ازدیگر برنامه های کلان وزارت علوم ذکر کرد و گفت : در همین راستا تفاهم نامه ها و قراردادهای مهمی با وزارت خانه های نفت، دفاع،  صنعت و معدن و نیرو منعقد شده است .
دبیر کل شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به اینکه نیمی از دانشجویان کشور در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند،گفت: شورای توسعه پژوهش و فناوری حوزه در علوم انسانی و هنر با هدف کاربردی تر کردن بیشتر این رشته ها در وزارت علوم ایجاد شده است.
در ادامه این دیدار آیت الله سید کاظم  نور مفیدی با ابراز خرسندی از اهتمام وزارت علوم برای همکاری دانشگاه ها با حوزه های کاربردی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند  دانشگاه ها باید به صورت هدفمند فعالیت کنند و در توسعه درون گرا و اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند.
امام جمعه گرگان ضمن اشاره به ارزش بالای علم و عالم در دین مبین اسلام گفت : باید مشکلات موجود جامعه با نگاه علمی دقیق بررسی شوند و به صورت ریشه ای و با اخذ تصمیم های سنجیده برای رفع آنها اقدام کرد.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان افزود: کشاورزی، صنعت و اقتصاد ما هنوز از شیوه های سنتی فاصله نگرفته اند و بازدهی بالایی ندارند بر همین اساس است که امروزه  تحول به سمت اقتصاد دانش بنیان برای یک کشور یک ضرورت و هدف اساسی است.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با ابراز خرسندی از اهتمام ویژه وزارت علوم به علوم انسانی و تشکیل کارگروه اختصاصی برای هدایت پژوهش و فناوری در این رشته گفت: بهره مندی از استادان اندیشمند  و فاضل حوزه های علمیه که از پشتوانه علمی قوی و آگاهی عمیق به جامعه برخوردار باشند به تاثیر گذاری این کارگروه کمک شایانی می کند.