چهل و نهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها و مراکز پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

۰۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰ کد : ۱۴۷۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۱
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پ‍ژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: چهل و نهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری در روزهای 5 و 6 خرداد در دانشگ...
 چهل و نهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها و مراکز پژوهشی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پ‍ژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: چهل و نهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری در روزهای 5 و 6 خرداد در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود . 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جلال بختیاری  اظهار داشت: برنامه های ویژه روز اول برگزاری اجلاس با ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام و قرائت پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز  و با  سخنرانی دکتر نریمانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی، سخنرانی دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل آغاز می شود و با سخنرانی دکتر واعظ مهدوی معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سخنرانی دکتر وحید احمدی معاون پژ‍وهش و فناوری وزیر علوم،تحقیقات و فناوری و ارائه گزارش هایی در خصوص برنامه ها و سیاست های پژوهشی ادامه می یابد.
وی افزود: تبیین سیاست های امور مالیاتی کشور در ارتباط با قراردادهای پژوهشی و فناوری، جایگاه و نقش شورای توسعه پژوهشی و فناوری در علوم انسانی و هنر در جهت ساماندهی و هدفمند ساختن پژوهش های این حوزه، نقش پارک های علم و فناوری در حمایت از دانشگاه کارآفرین،  ارائه گزارش از روند شکل گیری آزمایشگاه های خصوصی، نحوه استقرار نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست در آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری و ارائه گزارش وضعیت توسعه علمی ایران در پایگاه های استنادی بین المللی، بخش دیگری از برنامه های نخستین روز برگزاری اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری را تشکیل می دهد.
مدیر کل دفتر حمایت وپشتیبانی امور پ‍ژوهشی و فناوری وزارت علوم خاطر نشان کرد: برگزاری 5 نشست تخصصی با موضوعات پژوهشی و آزمایشگاهی از دیگر برنامه های روز نخست برگزاری این اجلاس است .
دکتر بختیاری ادامه داد: ارائه سخنرانی توسط دبیران 10 گانه مناطق پژوهشی و فناوری کشور و صدور بیانیه نهایی از برنامه های دومین روز برگزاری اجلاس سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاهها، مراکز پژوهشی و فناوری  است.