همکاری وزارت علوم و مرکز ملی اندازه شناسی گسترش می یابد

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۸ کد : ۱۶۱۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۹
پس از رایزنی ها و تبادل نظرات در جلسه مشترک مرکز ملی اندازه شناسی و دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید شد.در این نشست مشترک که ب...
پس از رایزنی ها و تبادل نظرات در جلسه مشترک مرکز ملی اندازه شناسی و دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید شد.
در این نشست مشترک که با حضور دکتر بختیاری مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم و دکتر معدنی پور رئیس مرکز ملی اندازه شناسی در این مرکز برگزار شد، بر ضرورت  استفاده از پتانسیل ها و امکانات دانشگاهها، کالیبره کردن دستگاهها و ابزار توزین آزمایشگاهی  دانشگاهها با همکاری مرکز ملی انداره شناسی تاکید و مقرر شد شرکت های تولید کننده تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی ساخت ایران جهت دریافت استاندارد تجهیزات خود به مرکز ملی اندازه شناسی معرفی شوند .
همچنین با تاکید بر اینکه می بایست مرکز ملی اندازه شناسی به عنوان یک مرکز پژوهشی تحقیقاتی در ارتباط تنگاتنگ با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد مقرر گردید کلیه آزمایشگاههای تحت پوشش وزارت علوم در راستای ساماندهی و استاندارد سازی به مرکز ملی اندازه شناسی معرفی شوند.
اعضای این جلسه موافقت کردند در قالب یک تفاهم نامه همکاری فی مابین مرکز ملی اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گسترش یافته و مرکز ملی اندازه شناسی در تجهیز کلیه آزمایشگاههای تخصصی خود از مساعدت مالی دفتر امور پشتیبانی پژوهش و فناوری آزمایشگاههای وزارت علوم برخوردار شود.
همچنین در این نشست موافقت شد مرکز ملی اندازه شناسی تلاش  برای راه اندازی رشته اندازه شناسی  در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری راه اندازی جهت تامین نیازهای خود در حوزه نیروی انسانی متخصص مورد نیاز آزمایشگاهها اقدامات لازم را انجام دهد.
گفتنی است در پایان این جلسه مدیران و کارشناسان دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم  از آزمایشگاههای جرم، دما، ابعاد، سیستم های توزین و الکتریکال مرکز ملی اندازه شناسی بازدید کردند.