هرم علمی کشور به‌ ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی اصلاح شود

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۸ کد : ۲۲۰۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۶
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای ارتقا پژوهش و فناوری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی هرم علمی کشور به‌ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی اصلاح شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، وحید احمد...
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای ارتقا پژوهش و فناوری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی هرم علمی کشور به‌ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی اصلاح شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، وحید احمدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای سیاست‌گذاری معاونان پژوهش و فناوری منطقه 7 پژوهش و فناوری آموزش عالی کشور در بوشهر با اشاره به اینکه توجه به تحقیقات توجه به زیرساخت آموزش عالی محسوب می‌شود اظهار داشت: معاونان پژوهشی و مسئولان پارک‌های علم و فناوری عناصر اصلی و تاثیر‌گذار در حوزه پژوهشی کشور هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به ایجاد فرصت‌های ارتباط با صنعت اقدام کنند به نقش اساسی پژوهش در خروج اروپا از بحران اقتصادی در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: مدیران و مسئولان به پژوهش باید به عنوان یک امر غیر‌هزینه‌ای توجه داشته باشند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خواستار اصلاح هرم علمی کشور به‌ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی شد و افزود: برای ارتقا پژوهش و فناوری در سطح دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی هرم علمی کشور به‌ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی اصلاح شود.
دبیر شورای سیاست‌گذاری معاونان پژوهش و فناوری منطقه 7 کشور با اشاره به بحث آسیب‌شناسی راه‌اندازی رشته‌های مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری گفت: دانشگاه‌ها در کشور از لحاظ کمی رشد مناسبی داشته‌اند اما رشد آنها از لحاظ کیفی مناسب نیست.
احمد عریان خواستار راه‌اندازی دوره پسادکتری شد و افزود: اگر دوره‌های پسا‌دکتری راه‌اندازی شود 20 تا 30 درصد تولید علم افزایش می‌یابد.