وعده معاون وزیر برای توسعه آزمایشگاه دانشگاه بوشهر

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۱ کد : ۲۳۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۳
خلیج فارس:  معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیات و فناوری گفت: 80 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاههای کشور فعال شده است. به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ وحید احمدی روز پنجشنبه درگفت و گو با خ...
 وعده معاون وزیر برای توسعه آزمایشگاه دانشگاه بوشهر
خلیج فارس:  معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیات و فناوری گفت: 80 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاههای کشور فعال شده است.
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ وحید احمدی روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگاران در بوشهر افزود: این آزمایشگاه ها تحت عنوان شبکه شاعا (شبکه آزمایشگاه های علمی ایران) به هم مرتبط هستند و دانشگاهها با استفاده از این شبکه از خدمات و اطلاعات یکدیگر استفاده خواهند کرد.
وی در ارتباط با فعالیت پارکهای علم و فناوری بیان کرد: تلاش برای ایجاد شور و نشاط دانشجویی از طریق فعال کردن حمایت از ایده های نوآورانه و خلاقانه در دستور کار معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم قرار گرفته است.
احمدی یادآور شد: برای این مهم برنامه ای با عنوان جشنواره ایده های برتر و ایده های فناورانه در سال گذشته و سال جاری برگزار شد و پارکهای علم و فناوری مسئولیت پیدا کردند با کمک دانشگاهها در این زمینه فعالیت کنند که نتیجه آن دانشجوها در مراکز رشد است.
وی افزود: همانند سال گذشته برای سال آینده المپیاد طرح ای کسب و کار دانشجویی در قالب جشنواره شیخ بهایی نیز پیش بینی شده است تا از طریق آنان با همکاری پارکهای رشد علم و فناوری فضای جدیدی برای دانشگاه ها ایجاد شود.
احمدی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز با تلاش های خوبی که از سوی مسئولان آن صورت گرفته راه اندازی شده است.
وی گفت: همچنین مقرر شد برای راه اندازی بخش هایی جدید در دانشگاه خلیج فارس در سال جاری و آینده اعتبار مورد نیاز را تامین کنیم.
احمدی ادامه داد: سیاست وزارت علوم حمایت از نام خلیج فارس در حوزه علم و فناوری است و در این ارتباط تقویت آن با حمایت لازم از مقاله های این دانشگاه در دنیای علمی و بین الملل را بطور جدی دنبال می کند.
وی همچنین با اشاره به برنامه معاونت پژوهشی و فناوری برای حمایت از نشریه علمی مطالعات محیطی خلیج فارس گفت: برای این دانشگاه همچنین سعی بر این است که با حمایت لازم آزمایشگاه این دانشگاه بعنوان آزمایشگاه های منبع منطقه خلیج فارس مطرح شود.