بازدید رییس شبکه آزمایشگاهی علمی کشور (شاعا) از اولین نمایشگاه ارائه توانمندی های آزمایشگاه های استان بوشهر در دانشگاه خلیج فارس

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۰ کد : ۳۱۲۲۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۹

رییس شبکه آزمایشگاهی علمی کشور (شاعا) دکتر محمد صادق عیائی از اولین نمایشگاه ارائه توانمندی های آزمایشگاه های استان بوشهر در دانشگاه خلیج فارس مورخ ۱۸ اردیبهشت که باحضور استاندار بوشهر، مدیرکل استاندارد و رییس دانشگاه خلیج فارس برگزار شد، بازدید کرد.
دکتر علیائی گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان می دهد که استان بوشهر یکی از استانهای پیشتاز در اجرای برنامه های شاعا بخصوص در زمینه فعالیت های آزمایشگاه های خصوصی می باشد و به عنوان یک الگوی مناسب می تواند در سایر استان ها به اجرا گذاشته شود.
رییس شبکه آزمایشگاهی علمی کشور (شاعا) ادامه داد: موضوعی که در این نمایشگاه بسیار با اهمیت است کمک ها و مساعدت های ریاست محترم استاندارد جناب آقای دکتر بهره مند است که مشوق اصلی این حرکت در استان می باشند.
دکتر علیائی خاطر نشان کرد: انتظار می رود سایر دبیران شاعای استانی از تجربه دانشگاه خلیج فارس و سازمان استاندارد استفاده کنند تا امکانات کشور را به نحو شایسته ای برای امر مهم خدمت به پژوهشگران و توسعه علمی کشور فراهم سازند و نمایشگاه های اینچنین را در استان ها برگزار کنند که این امر کمک موثری برای تأمین نیازهای آزمایشگاهی محققین خواهد بود.
گفتنی است نمایشگاه توانمدی های آزمایشگاه های استانی عضو شبکه شاعا در استان بوشهر با محوریت دانشگاه خلیج فارس و سازمان استاندارد استان در تاریخ ۱۸/‏۰۲/‏۹۶‬ برگزار گردید. در این نمایشگاه تمام توانمندی آزمایشگاه ها که در معرض نمایش قرار گرفت بطوریکه بیش از ۲۰ آزمایشگاه خصوصی دارای مجوز آزمایشگاه همکار و همچنین گواهی ایزو ۱۷۰۲۵ سازمان استاندارد و آزمایشگاههایی از دانشگاه های دولتی در آنجا حضور داشتند.