اولین کارگاه آموزشی سامانه توسعه یافته شبکه آزمایشگاه های علمی ایران (شاعا)

۰۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۳۵۱۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۱۷
اولین کارگاه آموزشی سامانه توسعه یافته شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) در وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.
اولین کارگاه آموزشی سامانه توسعه یافته شبکه آزمایشگاه های علمی ایران (شاعا)

در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر علیائی معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: از سال ۱۳۸۲ تلاشهای بسیاری در جهت ایجاد شبکه ای برای ساماندهی آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و با هدف تسهیل بهره برداری محققان کشور انجام شد و در نهایت این شبکه شکل گرفت.
وی ادامه داد: سامانه پیش رو با هدف رفع مشکلات و ناهماهنگی های موجود در سامانه قبلی بصورت گستره تری عمل خواهد کرد. در این سامانه مواردی چون خدمات، مدیریت، ارزیابی و رتبه بندی لحاظ شده است.
در ادامه این جلسه مهندس نجفی از کارشناسان پارک علم وفناوری کردستان به عنوان گروه طراح و مجری سامانه شاعا به آموزش این سامانه پرداخت و گفت: هدف از راه اندازی سامانه جدید شاعا ایجاد بانکی متمرکز از تجهیزات و خدمات و تامین کنندگان آنها، تسهیل فرایند ارائه خدمات به گیرندگان، تسهیل جمع آوری اطلاعات از مراکز آزمایشگاهی کشور، تسهیل خرید تجهیزات و خدمات از شرکت های تامین کننده، تسهیل و بهبود کیفیت نگهداری و سرویس تجهیزات، شناسایی نیازمندی های آزمایشگاه و ایجاد شفافیت مالی، کمک به تصمیم گیری مدیران و شبکه سازی و به اشتراک گذاری انوع منابع است.
گفتنی است این کارگاه آموزشی با حضور جمعی از کارشناسان آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری در روزهای شنبه و یکشنبه ،۶ و ۷ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت دفتر حمایت و پشتیبانی پژوهش و فناوری و با همکاری پارک علم وفناوری کردستان در سالن شهدای جهاد علمی واقع در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.


( ۱ )