برگزاری دومین نشست شورای سیاستگذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری زنجان

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۹ کد : ۳۵۳۲۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۲
دومین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان زنجان دانشگاه زنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زنجان ضمن تشکر از حضور و مشارکت اعضای محترم شورا، از ابلاغ دستورالعمل مصوب برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استانها در سال ۱۳۹۶ خبر داد و بیان کرد: براساس مصوبات شورای سیاستگذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری و همچنین کارگروه آموزش، پژوهش، فن آوری و نوآوری استان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی با تخصیص بودجه ۴۰۰ میلیون ریالی به منظور تأمین بخشی از هزینه های عمومی برگزاری برنامه ها و مراسم هفته استانی پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۶ موافقت کرده است.

در ادامه دبیران کمیته های مصوب و اعضای شورا به تشریح برنامه های مورد نظر خود پرداختند.

دکتر مرادخانی دبیر کمیته برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازارگفت: پیش بینی تعداد ۱۰۰ غرفه برای شرکت کنندگان در نمایشگاه، استفاده از کارخانه کبریت محل برگزاری نمایشگاه) با مساعدت شهرداری (، برگزاری نمایشگاه سه روزه، برنامه افتتاحیه با حضور مدیران، اجرای نشستهای تخصصی با صاحبان صنایع، برگزاری کارگاه آموزشی، رونمایی از محصولات جدید فناوران، برگزاری کارگاه خلاقیت برای دانش آموزان، انتخاب غرفه برتر و...، ادغام برنامه های هفته فناوری نانو در هفته پژوهش از برنامه آتی این کمیته خواهد بود.

آقای مهندس سیفی نیا معاون آموزش و پرورش نیز گفت: برگزاری کارگاههای مرتبط با موضوعات تحقیق و پژوهش در مدارس، لحاظ نمودن حساسیت و دقت فراوان در ارتباط با انتخاب دانش آموزان پژوهنده، امکان انتخاب پژوهشگران برتر از میان معلمان و کارکنان آموزش و پرورش از اقدامات برنامه ریزی شده برای جشنواره دانش آموزی خواهد بود.

در ادامه جلسه مهندس ادیبان معاون برنامه ریزی شهرداری و دبیر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی بیان داشت: فضای نمایشگاهی کارخانه کبریت به صورت رایگان در اختیار کمیته برگزاری نمایشگاه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی در فضاهای عمومی بر عهده شهرداری ولی در فضاهای نیمه عمومی و خصوصی همانند دانشگاهها ومراکز آموزشی و پژوهشی بر عهده خود دستگاهها است.

مهندس ادیبان تاکید کرد: پیامها و محتواهای مناسب با مخاطب عام جهت اطلاع رسانی حداقل یک هفته قبل از مراسم به شهرداری ارسال شود.

وی اشاره کرد: تقویم ‏ SKU زمانی برنامه های هفته پژوهش پس از تصویب جهت اطلاع رسانی در اختیار کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرار می گیرد، نشستهای خبری با مشارکت و حضور نماینده صدا و سیما انجام می شود.

دومین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان زنجان در محل سالن شهید شهریاری دانشگاه زنجان در تاریخ ۰۳/‏۰۸/‏۹۶‬ و با حضور دکتر سید محسن نجفیان ریاست دانشگاه زنجان برگزار شد.