سومین کارگاه آموزشی سامانه توسعه یافته شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) در وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۵ کد : ۳۵۸۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۶
در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر علیائی معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت:با توجه به تلاشهای بسیار در جهت ایجاد شبکه ای برای ساماندهی آزمایشگاه ها و کارگاه‌های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و با هدف تسهیل بهره برداری محققان کشور، سامانه توسعه یافته شاعا با هدف رفع مشکلات و ناهماهنگی های موجود در سامانه قبلی طراحی و اجرا شد .
سومین کارگاه آموزشی سامانه توسعه یافته شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) در وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

وی اشاره کرد: در این سامانه مواردی چون خدمات، تجهیزات، مدیریت، ارزیابی و رتبه بندی شرکت‌ها لحاظ شده است و دانشگاه‌ها می‌توانند عملکرد، برنامه‌ها و خدمات شرکت‌ها را مقایسه و بر این اساس تصمیم گیری کنند.
دکتر علیائی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون نظارت، ارزیابی و رتبه بندی عملکرد شرکت‌ها انجام نشده است از طریق این سامانه این مهم محقق خواهد شد و از این پس به عنوان سامانه‌ای موثق در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.
معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری از نمایندگان شرکت‌ها خواست در تکمیل اطلاعات خود در سامانه همکاری لازم را داشته باشند.
وی در ادامه از شرکت‌ها خواست با توجه به خسارتهایی که زلزله اخیر در منطقه غرب کشور وارد نموده است برای ساخت و عمران مدارس که آسیب دیده است کمک نمایند.
در ادامه این جلسه آقای مهندس روحانی از کارشناسان پارک علم وفناوری کردستان به عنوان گروه طراح و مجری سامانه شاعا به آموزش این سامانه پرداخت و گفت: هدف از راه اندازی سامانه جدید شاعا ایجاد بانکی متمرکز از تجهیزات و خدمات و تامین کنندگان آنها، تسهیل فرایند ارائه خدمات به گیرندگان، تسهیل جمع آوری اطلاعات از مراکز آزمایشگاهی کشور، تسهیل خرید تجهیزات و خدمات از شرکت‌های تامین کننده، تسهیل و بهبود کیفیت نگهداری و سرویس تجهیزات، شناسایی نیازمندی‌های آزمایشگاه و ایجاد شفافیت مالی، کمک به تصمیم گیری مدیران و شبکه سازی و به اشتراک گذاری انوع منابع است.
گفتنی است این کارگاه آموزشی با حضور جمعی از کارشناسان فنی شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده تجهیزات آزمایشگاهی در روز دوشنبه مورخ ۲ج آبان ماه ۱۳ ج۶ به همت دفتر حمایت و پشتیبانی پژوهش و فناوری و با همکاری پارک علم وفناوری کردستان در سالن شهید مفتح واقع در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.