نشست مشترک دانشگاه و صنعت با دعوت از کارآفرین برتر استان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۱ کد : ۳۵۸۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۴۸
دکتر کردی معاون‌ پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان در این نشست اظهار داشت: شهامت و جسارت به عنوان دو نکته کلیدی در کار آفرینی محسوب می شود و بدون توجه به این دو مولفه موفقیت در کارآفرینی حاصل نخواهد شد.
نشست مشترک دانشگاه و صنعت با دعوت از کارآفرین برتر استان به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد

وی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن آموزش براساس جسارت در لایه های آموزشی کارآفرینان در دانشگاه، عنوان کرد: پایه اقتصاد یک کار افرین موفق، تزریق جسارت به آنان است.
کارآفرینان باید در نظر داشته باشند که دستیابی به موفقیت و ثروت در کوتاه مدت حاصل نمی شود و صبر و تلاش مضاعف را می طلبد.
وی افزود: تفکر کارآفرینی نیازمند فرهنگسازی است.
دکتر کردی با اشاره به اهمیت توجه به بهره وری در کار آفرینی، تصریح کرد: زمان، یک مولفه اصلی و ارزشمند است که کارآفرینان باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.
معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان، رشد اقتصادی را یکی از عوامل تاثیر گذار در جامعه دانست و افزود: تمامی شاخص ها با اقتصاد فرد و جامعه در ارتباط است.
دکتر کردی خاطر نشان کرد: استعداد کار آفرینی، بالقوه و ذاتی است و باید در درون افراد وجود داشته باشد.
وی افزود: باید سیاست های سیستان و بلوچستان به سمتی پیش رود که مهاجرت به درون استان بیشتر از مهاجرت به خارج آن باشد.
وی عنوان کرد: باید شهامت ممارست در وجود دانشجویان نهادینه شود و کارآفرینان چالش های مدیریتی را تجربه کنند.
معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد کارآفرینان برتر در بازه سنی ۲۰ تا ۲۶ سال قرار دارند که این نشان دهنده اوج فعالیت، انرژی و کارایی جوانان در این بازه سنی است.
وی افزایش امید در جوانان را یکی از عوامل تاثیر گذار در ترغیب آنان برای کار افرینی دانست و خاطر نشان کرد: باید شرایط استقلال جوانان و به چالش کشیدن آنان در فرصت های شغلی متفاوت فراهم شود.
مهندس قاسمی کارآفرین برتر و سرمایه گذار پروژه مجتمع گردشگری لادیز گفت: ایجاد انجمن کار آفرینان جوان در جهت تعامل بیش از پیش کارآفرینان به عنوان یک نیاز در دانشگاه سیستان و بلوچستان باید مورد توجه قرار گیرد.
مهندس غلامرضا قاسمی کارآفرین برتر، مدیر شرکت هامون سازه، مدیر و سرمایه گذار پروژه بزرگ مجتمع فرهنگی _گردشگری و رفاهی لادیز در نشست هم اندیشی با دانشجویان، صاحبان ایده و کار آفرینان دانشگاه سیستان و بلوچستان، که روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۹۶ بمناسبت آغاز هفته کار آفرینی در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، ضمن تبریک آغاز هفته کار آفرینی اظهار داشت: من غلامرضا قاسمی کنگان هستم که ۲۰ سال مقیم کانادا بوده ام و ۳ سال است مقیم زاهدان هستم، ۴۲ سال سابقه کاری در بخش های صنعت و صنایع فلزی و دیگر بخش ها را در کارنامه کاری خود ثبت نموده ام.
وی افزود: ثبت ۱۵ شرکت در ایران، راه اندازی کارخانه های متفاوت در تهران، اصفهان، شیراز و کرج و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰۰ نفر از دیگر سابقه های کاری اینجانب است.
وی با اشاره به ثبت ۳ شرکت سرمایه گذاری در آمریکا و ۳ شرکت در زمینه انرژی های نو در اسپانیا را از دیگر تجربیات خود دانست و عنوان کرد: شرکت هامون سازه و تفاهم نامه هایی در زمینه انرژی های بادی و خورشیدی در سیستان و بلوچستان و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر از فعالیت های من در این استان پهناور است.
وی با اشاره به راه اندازی پروژه مجتمع بزرگ لادیز در زاهدان، گفت: پروژه مجتمع بزرگ گردشگری لادیز در سال ج۵ آغاز به کار کرد و پس از گذشت ۸ ماه برای ۱۳۰ هزار نفر ایجاد اشتغال نمود.
مهندس قاسمی با اشاره به ۳۶۰ هزار بازدید کننده از مجتمع گردشگری لادیز طی ۸ ماه اخیر، عنوان کرد: امسال به عنوان مدیر نمونه ملی توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده ام.
وی الگوی خود را در زندگی پدرش معرفی کرد و تصریح کرد: پدر من ۱۷ عمل جراحی داشته و پس از گذشت مدت کوتاهی از آخرین عملش، جان خود را از دست داد.
وی افزود: من از سن ۸ سالگی کار کرده ام و از آغاز دوران استقلالم تاکنون کارهای فراوانی از جمله کارگری، حسابداری، رانندگی، شاگردی نانوایی، دست فروشی، مدیریت هتل استقلال تهران، نمایندگی فروش شرکت خصوصی ایزوگام، تجربه های کاری در کشورهای مختلف و بسیاری از راه های درآمدزایی را تجربه کرده ام.
مهندس قاسمی ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۰۰ نفر در شهر زاهدان را افتخاری بزرگ برای خود دانست و عنوان کرد: مجتمع گردشگری لادیز زاهدان، فضای سبز این شهر را یک صدم درصد افزایش داده است.
مدیر پروژه لادیز خطاب به کارآفرینان عنوان کرد: کار آفرینان نباید پول را به عنوان هدف غایی خود مشخص کنند و باید جایگاه اجتماعی و هدف خود را در ذهنشان مشخص کنند.
وی سخت کوشی و تعیین هدف را لازمه موفقیت در کار آفرینی دانست و خاطر نشان کرد: کار آفرینان باید در نظر داشته باشند که راه صد ساله را نمی توان یک شبه طی کرد و دستیابی به موفقیت، سخت کوشی را می طلبد.
مهندس قاسمی عنوان کرد: صداقت کاری باید سرلوحه کار جوانان و کارآفرینان باشد و باید امنیت کاری را در سیستان و بلوچستان ایجاد کنیم.
وی دلیل انتخاب شهر زاهدان و استان سیستان و بلوچستان را برای اجرای پروژه خود، مظلومیت مردم استان و خاطرات تلخ جوانی خود دانست و افزود: امروز خوشحالم بگویم حدود ۲۵۰۰ نفر به لطف خداوند از درآمد پروژه لادیز زندگی می گذرانند.
وی در گفتگو با دانشجویان و ارائه ایده برای بهبود کار آنان، گفت: از تمامی ایده های برتر و کارساز استقبال می کنم و از هیچ کمکی در جهت حمایت از کارآفرینان دریغ نخواهم کرد.
وی در ادامه گفت: جوانان برای نقش آفرینی باید به خودباوری برسند.
مهندس قاسمی، سیستان و بلوچستان را یکی از امن ترین استان های کشور دانست و گفت: جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری در سیستان و بلوچستان می تواند زمینه اشتغال و کار آفرینی را برای تعداد زیادی از مردم این استان ایجاد کند.
وی در پایان گفت: یکی از بهترین ایده ها برای کارآفرینی در این استان پهناور، توجه به حوزه گردشگری است و می تواند چرخ اقتصاد استان را به گردش در آورد.
گفتنی است نشست مشترک دانشگاه و صنعت روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه ۹۶ در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار گردید.


( ۱ )