با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از استادان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تجلیل شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۲ کد : ۴۵۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۷
مراسم نکوداشت مقام معلم و تجلیل از استادان برجسته دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، در تالار خلیج فارس این دانشگاه برگزار شد.به گزا...
مراسم نکوداشت مقام معلم و تجلیل از استادان برجسته دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، در تالار خلیج فارس این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر وحید احمدی ، در سخنانی گفت: در مقطعی هستیم که نقش دانشگاه، معلم، استاد و مجموعه علمی کشور بسیار حساس و مثبت است .
وی با اشاره به اینکه ایران از نظر رشد علمی رتبه چهارم  دنیا را در اختیار د ارد ،گفت:  بر اساس آخرین نتایج نظام رتبه بندی سال ۲۰۱۵ لایدن ۱۳ دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه های برتردنیا قرار دارند.
وی ادامه داد: ظرفیت علمی بالایی در ایران وجود دارد و با توجه به اینکه روند اقتصاد ما به سمت دانش بنیاد شدن درحرکت است باید توسعه و توانمند کردن نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه این مراسم ، رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: وزارت علوم در دولت تدبیر و امید در تلاش است تا مباحثی همچون، کارآفرینی، ارتباط با صنعت و پیوند بین جامعه و دانشگاه را تقویت کند.
دکتر علی نجفی نژاد با بیان اینکه استادان و مجموعه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در بسیاری از موضوعات پیشگام هستند، تصریح کرد: استادان دانشگاه در حوزه تخصصی خود باید در راستای این اهداف بلندی که آغاز شده است تلاش کنند.
وی تأکید کرد: سند دانشگاه کارآفرین را تدوین کرده ایم و جزو چند دانشگاه اول کشور هستیم که با برنامه ریزی در این موضوع ورود پیدا کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: کاربردی کردن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی یکی از مهم ترین مسایل دانشگاه است و اعتقاد ویژه ای به داشتن برنامه های تحقیقاتی در گروه ها و دانشکده های خود داریم.
وی با تاکید بر اینکه همت و اراده زیادی در بین استادان دانشگاه وجود دارد، افزود: طرح آمایش سرزمین استان گلستان به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان واگذار شده و مراحل پایانی آن در حال انجام است و همچنین طرح کلان مدیریت جامع حوزه های آبخیز کشور به این دانشگاه واگذار شده است.
گفتنی است در ادامه این مراسم سوگندنامه توسط اعضای هیئت علمی جدید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان قرائت شد و از استادان نمونه این دانشگاه در دو بخش استادان  پیشکسوت و استادان برگزیده دانشجویان براساس ارزشیابی دانشجویان تجلیل شد.