بازدید رئیس شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) از مرکز پژوهش متالورژی رازی

۲۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۲ کد : ۴۹۴۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۴
رئیس شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) ، دکتر علیایی در تاریخ 27/7/95  از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید و با حضور در جلسه ای مشترک با مدیر عامل و عضو هیات مدیره دکتر جافریان، معاون پژوهشی دکت...
رئیس شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) ، دکتر علیایی در تاریخ 27/7/95  از مرکز پژوهش متالورژی رازی بازدید و با حضور در جلسه ای مشترک با مدیر عامل و عضو هیات مدیره دکتر جافریان، معاون پژوهشی دکتر ورهرام، مدیر ارشد آزمایشگاه ها و نماینده مدیر عامل در امور کیفیت دکتر محرمی، و جمعی از کارشناسان دفتر حمایت و پشتیبانی پژوهش و فناوری در جریان اهم فعالیتهای صورت گرفته در این مرکز قرار گرفت.
 رئیس شبکه آزمایشگاه های علمی ایران(شاعا) در این جلسه عنوان کرد: حمایت از ایجاد و فعالیت آزمایشگاه های خصوصی و تخصصی به منظور استفاده از پتانسیل بالای بخش خصوصی در پیشبرد اهداف پژوهشی و همچنین بهره برداری بهینه از سرمایه حوزه تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی، از برنامه های مهم شاعا می باشد.
 مدیر عامل مرکز پژوهش متالوژی رازی ضمن تأکید بر اینکه ماموریت این مرکز انجام پژوهش، توسعه، آموزش و ارائه خدمات در حوزه مهندسی مواد است افزود: این ماموریت با اجرای پژوهش، توسعه، آموزش و ارایه خدمات در زمینه فلزات، پلیمرها، سرامیک ها،کامپوزیت ها، نانو مواد و مواد پیشرفته تحقق می یابد. دکتر جافری اشاره کرد:حیطه فعالیت ما تامین نیازهای داخلی ایران است و همزمان از فرصت حضور در بازار جهانی استقبال می کنیم.
وی ادامه داد: مشتریان ما شرکت هایی هستند که به هر شکل ممکن با علم و مهندسی مواد مرتبط می شوند و هدف نهایی این مرکز خلق ارزش برای همه ذینفعان و توسعه پایدار برای کشورمان ایران است.
در ادامه دکتر علیائی ضمن بازدید از کلیه آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکز پژوهش متالوژی رازی از مسئولان این مرکز به دلیل به کارگیری نیروی انسانی با پتانسیل بالا و نظم و قانون مداری در کنارتجهیزات به روز قدردانی نمود.
ایشان اظهار داشت: بهره مندی از تجهیزاتی با تکنولوژی بالا از جمله FESEM، SEM، TEM، XRD، XRF و دقت بالا در انجام آزمایش نمونه ها در کنار پرسنل متخصص، از نقاط قوت این مرکز می باشد که دلیلی بر استناد مراجع عالی رتبه کشور از جمله قوه قضاییه، دانشگاه ها و شهرداری بر نتایج گزارش شده از این مرکز است.
گفتنی است پس از این بازدید تصمیماتی چون  همکاری بیشتر شاعا در بستر نرم افزار جدید شاعا، تشویق دانشگاه ها و صنعت در همکاری با آزمایشگاه های خصوصی ، حضور مدیران مرکز رازی در اجلاس  معاونان پژوهشی به منظور آشنایی بیشتر دانشگاه ها، ایجاد نمایندگی در دانشگاه ها علاوه بر 12 نمایندگی موجود در سطح کشور، برای همکاری آسانتر با مرکز و بهره مندی از متخصصان مرکز در برگزاری کارگاه های آموزشی اتخاذ شد.