بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری از مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی زابل

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۷ کد : ۵۱۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۷
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران از مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی زابلمعاون فنی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پ...
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران از مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی زابل
معاون فنی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران به همراه معاون منابع انسانی  دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سفری به استان سیستان و بلوچستان در مورخ 14/11/94 در دانشگاه زابل حضور پیدا کرد. ایشان به همراه رئیس دانشگاه دکتر بهلولی  ، معاون پ‍‍‍ژوهش و فناوری دکتر الله بخش و معاون اداری مالی دانشگاه دکتر خواجه از قسمت¬های مختلف مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی این دانشگاه بازدید کردند.
معاون فنی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی این دانشگاه در 4 طبقه با متراژ 7732 متر مربع بوده که با کاربری آزمایشگاهی ساخته شده است و در نوع خود در کشور بی نظیر می باشد .
وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه زابل از دانشگاه های مهم و اثرگذار در جنوب کشور می باشد، در رشته های کشاورزی، فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی فعالیت می نماید و دارای بیش از 7000دانشجو  و قریب به 400 عضو هیأت علمی می باشد که در این دانشگاه مشغول فعالیت می باشد.این دانشگاه دارای مزرعه بسیار بزرگ در زمینه کشاورزی و دامپروری به مساحت 5000 هکتار در جوار چاه نیمه مرکز آبی زابل می باشد که موقعیت بسیار مناسبی را در زمینه مسائل کشاورزی بوجود آورده است.
دکتر علیائی ادامه داد: این دانشگاه از نظر وضعیت تجهیزات پیشرفته و مدرن نسبت به دانشگاه های منطقه از وضعیت خوبی برخوردار است. با این حال امید است با بهبود وضعیت نیروی انسانی بخصوص در بخش فنی آزمایشگاه، استقرار نظام HSE ، راه اندازی و نصب تجهیزات خریداری شده، تدوین یک برنامه راهبردی با هدف درآمد زایی و ایجاد فضای فیزیکی مناسب اهداف دولت تدبیر و امید در زمینه شبکه علمی آزمایشگاه های ایران محقق شود.