بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام

۲۲ دی ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۱ کد : ۵۱۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۸
معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران در یک سفر یک روزه به استان ایلام در مورخ 15/10/94 در دانشگاه ایلام حضور پیدا کرد....
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه های علمی ایران از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام
معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران در یک سفر یک روزه به استان ایلام در مورخ 15/10/94 در دانشگاه ایلام حضور پیدا کرد. ایشان به همراه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه دکتر مهدی زاده و رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دکتر طاهر پور در این سفر از قسمت¬های مختلف آزمایشگاه مرکزی بازدید شد و برهمین اساس گزارشی تهیه و تنظیم شد.
دکتر محمد صادق علیائی پس از بازدید از آزمایشگاه مرکزی اظهار داشت:
بر اساس برنامه¬های دولت تدبیر و امید و هم¬چنین اجرای اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری دانشگاه¬ها در جهت ایجاد و توسعه آزمایشگاه¬های مرکزی و بر اساس آیین نامه ابلاغی شماره 31384/3 مورخ 22/2/94، اقدامات خوبی انجام شده از جمله :
1-    تأسیس و ایجاد آزمایشگاهی در سه طبقه با بیش از 4 هزار متر مربع فضا به آزمایشگاه مرکزی و تامین ساختار¬های لازم مربوط به آزمایشگاه مرکزی که در حال حاضر بزرگترین آزمایشگاه تحقیقاتی در غرب کشور محسوب می¬شود.
2-    وجود فناوری بالا در آزمایشگاه و امکان خدمات¬دهی به بخش خصوصی و ساماندهی برنامه¬های تحقیقاتی دانشگاه در این
3-    بازسازی تجهیزات آزمایشگاهی (علیرغم کمبود امکانات مالی)
4-    تجهیز آزمایشگاه برداشت نفت وزارت نفت تحت عنوان "آزمایشگاه نفت" در دانشگاه ایلام همچنین تجهیز آزمایشگاه برق و قدرت این دانشگاه با اهداء یک دستگاه تجهیزات قدرتمند سیمیلاتور (ECG) به ارزش 800 میلیون تومان توسط وزارت نیرو که در تاریخ 15/10/94 با حضور معاون وزارت نیرو رونمایی و به دانشگاه تحویل داده شد. 
5-    راه اندازی آزمایشگاه مرکزی شماره (2)، که حدود 70 درصد کارهای فیزیکی انجام گرفته است به مساحت 650 متر مربع در دانشکده کشاورزی
معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با وجود هزینه های فراوان صرف شده به نظر می رسد هنوز اعتبارات زیادی برای تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ایلام و پیاده سازی نظام HSE مورد نیاز است.
وی در ادامه افزود: با عنایت به موارد فوق و از آنجایی که دانشگاه با حداقل امکانات مالی و با اتکا به تلاش و جدیت فراوان توانسته است در منطقه غرب کشور بزرگترین آزمایشگاه از نظر ساختار فیزیکی با تجهیزات مناسب را که دارای پتانسیل های قوی در  حوزه کشاورزی، نفت، گاز و منابع معدنی است را ساماندهی و راه اندازی نماید و نیازهای اعضای هیأت علمی را در آن خطه محروم تأمین نماید.
ایشان ضمن اشاره به اهتمام جدی مسئولین حاضر در دانشگاه ایلام برای راه اندازی و ایجاد آزمایشگاه مرکزی دانشگاه همچنین هدفمند شدن خدمات آزمایشگاه مرکزی، فعالیتهای مسئولین مربوطه را قابل ستایش خواند.