برگزاری جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاه

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۳ کد : ۵۷۰۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۷
برگزاری جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاهاولین جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در روز چهارشنبه5 آبان ماه1395 در محل سال...
برگزاری جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاه
برگزاری جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاه
اولین جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته پژوهش و فناوری در روز چهارشنبه5 آبان ماه1395 در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی با حضور دکترجلال بختیاری مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و رییس دانشگاه  رازی، معاونین پژوهشی دانشگاه ها و سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
در این جلسه دکتر بختیاری اظهار داشت: بخش اصلی برنامه هفته پژوهش و فناوری سال جاری، صرفا به منظور نشان دادن نیازهای تحقیقاتی و پژوهشی می باشد که پژوهشگران و محققان می توانند محور فعالیت های پژوهشی خود را بر اساس این نیازها پایه گذاری و برنامه ریزی نمایند.
 
 
وی همچنین  به این موضوع اشاره داشت که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۷۵ درصد برنامه های پژوهشی خود را به سمت و سوی"فناوری" اختصاص داده است.
دکتربختیاری تصریح کرد: اگر عملکرد پژوهشی ما در سطح ملی موفق و در سطح استانی ناموفق باشد در واقع کشور فعالیت چشمگیری نخواهد داشت. ایشان بر نقش استانداری ها به عنوان ریاست ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری بر انسجام و به کارگیری توانمندی های استان برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های این هفته تاکید داشت.
دکتر جلال بختیاری گفت: "پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری زیر بنای اقتصاد مقاومتی" شعار پیشنهادی سال1395 هفته پژوهش و فناوری است که امیدواریم این شعار را مبنای کار خود قرار دهیم و در این راستا موفق عمل کنیم.
وی همچنین فرآیند سازی هفته پژوهش وفناوری را از کارهای جدید برشمرد و بیان کرد: امسال قصد داریم نظام تشویق دانشگاه ها برای نشان دادن توانمندی های پژوهشی هر دانشگاه را با جدیت دنبال کنیم تا ازعرضه وبه نمایش گذاشتن کارهای تکراری پرهیز شود.
 ایشان افزود: در سال جاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر دارد حمایت مالی از برنامه های هفته پژوهش و فناوری استانی را داشته باشد، لذا به هر استانی که منسجم تر عمل نماید اعتبار داده خواهد شد.
 در پایان این نشست بحث و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات توسط اعضای حاضر در نشست ارائه شد.