برگزاری دهمین جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری 1395

۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۲ کد : ۵۷۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۱
دهمین جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری سال 1395 در روز دوشنبه مورخ 12/7/95 با حضور دبیران ستاد برگزاری این هفته دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تح...
دهمین جلسه سیاستگذاری و تبادل نظر برای برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری سال 1395 در روز دوشنبه مورخ 12/7/95 با حضور دبیران ستاد برگزاری این هفته دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این جلسه طراحی پوستر مربوط به جشنواره ایده های برگزیده مورد بررسی و اظهار نظر قرار گرفت و مقرر شد تغییرات پیشنهادی در آن اعمال شود و پوستری مشترک برای هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری، فن بازار و ایده های برتر طراحی و چاپ شود.
در این جلسه مهندس شکوهی به نمایندگی از پارک علم وفناوری یزد از راه اندازی سامانه جشنواره ایده های برگزیده از روز15/7/95 جهت بارگزاری ایده ها خبر داد و خاطر نشان کرد: پس از ارسال ایده ها و ثبت در سامانه، داوری در هر استان انجام می گیرد و بعد از این مرحله، انتخاب نهایی از تعداد 32نفر منتخب در هفته پژوهش و فناوری انجام خواهد گرفت.
ایشان ادامه داد: در سال گذشته 4کارگاه آموزشی با عنوان ایده پردازی تا نوآوری در پارک علم و فناوری یزد برگزار و مورد استقبال فراوان قرار گرفت و لذا ضروری است این کارگاه ، با همکاری پارک های علم وفناوری در استان ها برای افراد منتخب جشنواره ایده های برگزیده برگزار شود.
مهندس شکوهی گفت: در حال حاضر کلیپ های تبلیغاتی با موضوع برگزاری جشنواره ایده های برگزیده در حال طراحی است که پس از تکمیل و آماده سازی در شبکه های اجتماعی انتشار خواهد یافت.
در ادامه جلسه دکتر متقی طلب دبیر برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از راه اندازی سامانه فن بازار به آدرس www.irantechhub.ir به دو زبان فارسی و انگلیسی خبر داد و خاطر نشان کرد که کلیپی به عنوان راهنمای استفاده از سامانه در حال ساخت است که پس از تکمیل به کلیه دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری ارسال خواهد شد.
ایشان اشاره کردند که فراخوان برای برگزاری فن بازار و معرفی نماینده به تمامی دانشگاه ها و پارک ها فرستاده شده است.
دکتر متقی طلب ادامه داد: برای هر سه استان یکی از کارشناسان به عنوان مسئول ارتباط با نمایندگان معرفی شده مشغول فعالیت هستند.
در این جلسه شعاری تحت عنوان" پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی " به عنوان پیشنهاد مطرح شده و مقرر شد که پس از بررسی توسط دبیران در جلسه بعدی شعار هفته پژوهش و فناوری به تصویب برسد.
در این جلسه دکتر بایبوردی دبیر تبلیغات و اطلاع رسانی هفته ملی پژوهش و فناوری سال 1395 از تشکیل دو کارگروه تحت عنوان اطلاع رسانی و تبلیغات در روابط عمومی خبر داد و برنامه های این کارگروهها را به این ترتیب عنوان کرد:برگزاری 2نشست خبری قبل از برگزاری هفته پژوهش، تهیه تیزر تبلیغاتی 30 ثانیه ای برای پخش در صدا و سیما، تهیه کلیپ 5دقیقه ای از دستاوردهای پژوهش وفناوری و بارگزاری در کانال وزارت علوم،تهیه زیرنویس های کوتاه از سخنان رهبری و پخش در سیما جمهوری اسلامی ایران، تهیه دوکلیپ تبلیغاتی برای نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و جشنواره ایده های برگزیده.
در این جلسه مقرر شد که اسامی روزهای هفته ملی پژوهش وفناوری همچون سال گذشته باشد همچنین مقرر شد جلسه ای با حضور نمایندگان دانشگاه ها در هر استان و استانداران با حضور دکتر احمدی معاون پژوهش وفناوری وزارت علوم و دکتر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور برگزار شود.
مقرر شد جلسه بعدی در تاریخ 26/7/95 با حضور دبیران مناطق 10گانه پژوهش و فناوری کشور و دبیران هفته ملی پژوهش و فناوری در دفتر معاونت پژوهش و فناوری برگزار شود.