برگزاری دومین نشست معاونین پژوهش و فناوری دانشگاههاٰ پژِوهشگاههاٰ و پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور

۱۲ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۶ کد : ۵۸۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۵
برگزاری دومین نشست معاونین پژوهش و فناوری دانشگاههاٰ پژِوهشگاههاٰ و پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ دومین نشست معاونین پژوهش و فناوری دانشگاههاٰ ،پژِوهشگاههاٰ و پارک های عل...
برگزاری دومین نشست معاونین پژوهش و فناوری دانشگاههاٰ پژِوهشگاههاٰ و پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴
 
دومین نشست معاونین پژوهش و فناوری دانشگاههاٰ ،پژِوهشگاههاٰ و پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور با حضور معاون پژوهش و فناوری و مدیران کل پژِوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و روسا و معاونین دانشکده های دانشگاه فردوسی مشهد در روز پنج شنبه، 7 آبان ماه در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
دکتر لگزیان، معاون طرح و برنامه دانشگاه فردوسی مشهد در غیاب دکتر کافی، رئیس  دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمانان، بر ضرورت شفاف بودن ماموریتها در حوزه پژوهش ، هماهنگی و همکاری بیشتر معاونین پژوهشی منطقه در استفاده از ظرفیتهای موجود در دانشگاهها،و توجه ویژه به آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی درجهت آماده سازی آنان برای رفع مشکلات موجود در جامعه تاکید کرد.
در ادامه دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، ارتقای کیفیت دانشگاهها را مهمترین دغدغه وزارت علوم دانست .
وی توجه جدی به چرخه ارتباط دانشگاهها و مراکز رشد و بخش صنعت، و اشتغال، استفاده از امکانات و توانمندی های علمی و منابع ساز مانی در دانشگاهها، توجه ویژه به مقطع تحصیلات تکمیلی و خروجی نیروی انسانی تربیت شده و قوی، و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیتهای علمی ، امکانات و تجهیزات موجود در دانشگاههای منطقه را یادآور شد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، توجه دقیق به هرم و فرآیند علمی کشور، ساماندهی ، نظام دهی و بهره گیری موثر از ظرفیتها در جهت پایداری هرم علمی کشور را از اولویت های وزارت علوم دانسته و بر وجود شبکه شاعا در استان ها ، و استفاده ازتوانمندی های شبکه علمی کشور تاکید کرد.
در ادامه حاضران سئوالاتی را مطرح کردند که توسط مدیران کل پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری پاسخ داده شد.