بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری از مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه ولایت

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۲ کد : ۷۱
تعداد بازدید:۳۵۳
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران از مجتمع آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه ولایت
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری از مجتمع آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه ولایت
بازدید معاون دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران از مجتمع آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه ولایت
معاون فنی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران به همراه معاون منابع انسانی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سفری به استان سیستان و بلوچستان در مورخ ۹۴/۱۱/۱۴ در دانشگاه ولایت حضور پیدا کرد. ایشان به همراه رئیس دانشگاه دکتر بهلولی، معاون پ‌‌‌ژوهش و فناوری دکتر الله بخش و معاون اداری مالی دانشگاه دکتر خواجه از قسمت¬های مختلف مجتمع آزمایشگاه‌های تحقیقاتی این دانشگاه بازدید کردند.
دکتر علیائی در این بازدید گفت: یکی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش این وزارتخانه، حمایت از آزمایشگاه‌ دانشگاه هاست و این آمادگی را دارد تا در بحث‌ تجهیزات و مدیریت ایمنی و بهداشت همکاری نماید تا آزمایشگاه مرکزی با ایده آل‌ها و استانداردهای ملی و جهانی ساخته شود و بتوانیم آزمایشگاه‌های کاربردی داشته باشیم. در این خصوص این آمادگی وجود دارد تا بیشتر تجهیزات مربوط به این آزمایشگاه تامین گردد و سکوبندی‌ها و هودهای هر آزمایشگاه‌ بر اساس مطالعه صورت گرفته و بصورت تخصصی راه اندازی شود.
معاون فنی دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اگرچه از قدمت این دانشگاه خیلی نمی‌گذرد ولی مسئولین دانشگاه تلاش بسیار جدی به عمل آوردند و زیرساختهای بسیار مهم و اساسی را در سایت دانشگاه ایجاد نمودند. اگرچه هیچگونه اعتباراتی در زمینه ساخت آزمایشگاه و کارگاه به صورت رسمی در ردیف بودجه دانشگاه لحاظ نشده ولی با تلاشهای انجام گرفته در حال ساخت آزمایشگاه و کارگاه بسیار خوبی می‌باشند که اعتبارات آن از محل‌ها و کمک‌های متفاوت تامین گردیده است و انشاالله با تلاشهای در حال انجام در هفته دولت سال ۱۳۹۵ این آزمایشگاه‌ها امکان افتتاح آن میسر می‌گردد.
وی افزود: بر اساس جلسه‌ای که با اعضای هیات علمی برای بررسی وضعیت تجهیزات و آزمایشگاه‌ها برگزار گردید نیروی انسانی بسیار فعال و آماده خدمت در این دانشگاه وجود دارد که اگر امکانات مورد نیاز آنها تامین شود با توجه به موقعیت و فرصتهای موجود در آن منطقه و همجواری با کشورهای پاکستان، افغانستان و حوزه خلیج فارس شاهد تحولاتی در بخش تحقیقاتی آن مرکز خواهیم بود.
دکتر علیائی خاطر نشان کرد: وحدت و انسجام بسیار قوی بین هیات رئیسه دانشگاه و اعضای هیأت علمی و کارکنان و بویژه مردم بومی منطقه وجود دارد که این موضوع در توسعه دانشگاه نقش مهم و اساسی را ایفا نموده است و باعث گردیده توسعه دانشگاه را نسبت به دانشگاههای هم ردیف خود از پیشرفت قابل قبولی برخوردار شود.