آغاز بهره برداری بزرگترین آزمایشگاه تخصصی جنوب شرق کشور

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۴ کد : ۷۳
تعداد بازدید:۳۴۰
آغاز بهره برداری بزرگترین آزمایشگاه تخصصی جنوب شرق کشور
دکتر محمد فرهادى وزیر علوم، تحقیقات و فناورى صبح سه شنبه ۹۴/۱۱/۲۰ بمنظور افتتاح چند پروژه، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی وارد استان سیستان و بلوچستان شد.
به گزارش روابط عمومی در این سفر یک روزه دکتر فریدون مدیر کل دفتر وزارتی، دکتر بختیارى مدیر کل دفتر پشتیبانی، و مهندس یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزیر را همراهی نمودند.
وزیر علوم و هیات همراه، به محض ورود به دانشگاه سیستان و بلوچستان بر مزار شهید گمنام حاضر، و با ذکر فاتحه به مقام شامخ و بلند شهیدان انقلاب اداى احترام نمودند.

ایشان در ادامه آغاز بهره برداری بزرگترین آزمایشگاه تخصصی جنوب شرق کشور را که ساخت و تجهیز آن با هزینه ى ارزی ۱۰ میلیون یورو و ۱۵ میلیارد تومان به اتمام رسیده بود را افتتاح کرد. این آزمایشگاه بزرگترین آزمایشگاه مرکزى در منطقه جنوب شرق کشور است که داراى تجهیزات و فناورى بالا بوده و با استانداردهاى بین المللی طراحی و احداث شده است. از دیگر موارد قابل ذکر در مورد این آزمایشگاه میتوان به اجراى طرح هاى تحقیقاتی مشترک با سایر نهادها و سازمان‌ها، سهولت در برقرارى نظام آموزش کارشناسان آزمایشگاههاى استان و منطقه، سهولت در امکان خدمات دهی به خارج از دانشگاه، دسترسی آسان اساتید و محققان به تجهیزات این آزمایشگاه و استفاده بهینه از امکانات را ذکر کرد.